Leasing

Oferta Banku obejmuje finansowanie w formie leasingu środków trwałych - ruchomości. Z myślą o Klientach, będących przedsiębiorcami, działających w różnych branżach i korzystających z usług Banku, opracowano wiele specjalistycznych rozwiązań, umożliwiających finansowanie potrzeb inwestycyjnych. Dzięki temu Bank zapewnia możliwość sfinansowania wszelkich potrzeb w zakresie finansowania inwestycji dla swoich klientów, niezależnie od tego czy będzie to prosty zakup środka trwałego czy długotrwały, wieloetapowy proces inwestycyjny.

Rynek leasingu ma ponad dwudziestoletnią historię w naszym kraju. Jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków usług finansowych w Polsce w ostatnich 10 latach. Leasing to główne, obok kredytu, źródło finansowania inwestycji pracujących w gospodarce. Taka sytuacja wynika z korzyści, które oferuje leasing:

Brak finansowania VAT:
BPS Leasing przejmuje na siebie finansowanie podatku VAT od zakupu przedmiotu. Podstawą kalkulacji rat leasingowych jest wartość netto przedmiotu leasingu.

Elastyczne struktury opłat:
Możliwość dopasowania opłat leasingowych do założeń projektu inwestycyjnego poprzez ukształtowanie wysokości płatności rat leasingowych, opłaty wstępnej oraz wartości końcowej.

Tańsze usługi dodatkowe:
Możliwość skorzystania z licznych rabatów oraz preferencyjnych stawek ubezpieczenia wynegocjowanych przez Leasingodawcę (Finansującego).

Mniej formalności:
Szybki i wygodny proces podpisywania umowy i przekazania przedmiotu leasingu. BPS Leasing wyręcza Klienta w kontaktach z urzędem komunikacji, dostawcą oraz ubezpieczycielem.

Brak obciążenia bilansu:
Dla firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw typowa dla rynku transakcja leasingowa nie obciąża bilansu firmy - korzystający nie wykazuje zobowiązań leasingowych w bilansie.

Korzyści podatkowe:
Opłata wstępna i raty leasingowe mogą stanowić w całości koszt uzyskania przychodu.

Obsługa transakcji leasingowych odbywa się poprzez Spółkę, należącą do Grupy BPS i świadczącą kompleksowe usługi leasingu we współpracy z naszym Bankiem.

ZAPRASZAMY do kontaktu z Doradcą Banku Spółdzielczego w Cieszynie
pod numerem telefonu 33 851 28 20 wew. 141 lub 142.